Już niedługo, już za chwileczkę…

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

okladka_Moskal_duza

 

Wiecie jak to jest gdy nie możecie się czegoś doczekać i macie wrażenie, że czekanie jest tak cholernie niesprawiedliwe? Takie właśnie uczucie towarzyszy mi odkąd napisałam recenzję Komornika Michała Gołkowskiego. Nie dość, że nie mogłam doczekać się kontynuacji to jeszcze autor na FB zdradził mi coś co zawładnęło moimi myślami i żyć w spokoju nie pozwalało. Jak można powiedzieć komuś, że właśnie skończyło się pisać prawdopodobnie najlepszą książkę w swoim życiu ale żeby ją przeczytać trzeba czekać do jesieni? Jakim trzeba być człowiekiem żeby komuś takie zło uczynić?! ;)

Dlatego gdy zobaczyłam maila z Fabryki Słów, że książka już do mnie idzie uśmiech nie schodził mi z twarzy cały dzień (a sami wiecie, że ostatnio zdarza się to bardzo rzadko). Co poza oficjalną notką od wydawnictwa mogę wam zdradzić? A chociażby to, że autor jest mega pozytywnym człowiekiem i jeżeli miał rację co do swojego dzieła to będzie to książka która wpisze się w historie polskiej fantastyki.

„Moskal” Michała Gołkowskiego to książka o człowieku, który w pewnej chwili swego życia przestaje robić to, co mu wypada i co robił zawsze – a zaczyna robić to, czego od zawsze chciał.

Opisuję w nim upadek niegdysiejszego wzorowego ojca rodziny, przyjaciela i pracownika, który niepostrzeżenie dla samego siebie i dla czytelnika przechodzi na „drugą stronę”.

Odkrywa w sobie pokłady draństwa i mroku, zalegające w jego duszy.

To nie jest łatwa ani przyjemna książka.

Idea była prosta: pokazać odbiorcy zabawę tak dobrą, że nawet nie zauważy, gdy zaczniemy strzelać ludziom w tył głowy.

Wyobraź sobie, że masz władzę – ale prawdziwą władzę. Niemalże absolutną kontrolę nad innym człowiekiem. Co z nią zrobisz? Do czego wykorzystasz?

Naprawdę? Och, ale bez kłamstw, proszę. Rozmawiamy w końcu szczerze, prawda? Tylko Ty i ja – głos w Twojej głowie.

Poznaj historię wzlotu i upadku jednego człowieka, wznoszącego się ku czarnemu słońcu na płonących skrzydłach ambicji. Wyrusz w podróż, która zabierze Cię w najmroczniejsze zakamarki duszy człowieka, gotowego poświęcić dla osiągnięcia swojego celu wszystko i wszystkich. Zobacz, jak na ruinach komunizmu, pośród wielonarodowościowego gwaru stadionowych bazarów i w zaciszu viproomów pierwszych klubów nocnych wyrasta fortuna, zdolna złamać duszę.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *