Zapowiedź- „Marsjanin” Andy Weir

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

andy-weir-marsjanin-the-martian-cover-okladka

Opis fabuły, okładka, informacja kto reżyseruje film na podstawie książki, Matt Damon w roli głównej. To wszystko razem wzięta sprawia, że książka ta uplasuje się bardzo wysoko w rankingu książek które koniecznie muszę kupić.

Premiera 19.11.2014

Z opisu wydawnictwa:

Mark Watney kilka dni temu był jednym z pierwszych ludzi, którzy stanęli na Marsie.

Teraz jest pewien, że będzie pierwszym, który tam umrze!

Straszliwa burza piaskowa sprawia, że marsjańska ekspedycja, w której skład wchodzi Mark Watney, musi ratować się ucieczką z Czerwonej Planety. Kiedy ciężko ranny Mark odzyskuje przytomność, stwierdza, że został na Marsie sam w zdewastowanym przez wichurę obozie, z minimalnymi zapasami powietrza i żywności, a na dodatek bez łączności z Ziemią. Co gorsza, zarówno pozostali członkowie ekspedycji, jak i sztab w Houston uważają go za martwego, nikt więc nie zorganizuje wyprawy ratunkowej; zresztą, nawet gdyby wyruszyli po niego niemal natychmiast, dotarliby na Marsa długo po tym, jak zabraknie mu powietrza, wody i żywności. Czyżby to był koniec? Nic z tego. Mark rozpoczyna heroiczną walkę o przetrwanie, w której równie ważną rolę co naukowa wiedza, zdolności techniczne i pomysłowość odgrywają niezłomna determinacja i umiejętność zachowania dystansu wobec siebie i świata, który nie zawsze gra fair…

Realizowany na podstawie tej książki film reżyseruje Ridley Scott a główną rolę gra Matt Damon.

One thought on “Zapowiedź- „Marsjanin” Andy Weir

  1. Super ksiazka, bardzo mi sie podobala. Nie jestem fanka Damona, ale film chetnie obejrze :) mam nadzieje ze skusisz sie na ksiazke, jest pelna swietnego humoru. Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *