Zapowiedź- „Wirus” Guillermo del Toro, Chuck Hogan

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

wirus

Del Toro, wampiry i świetnie przyjęta powieść w jednym? Po co mam więcej pisać, po prostu muszę ją mieć!

Z opisu wydawnictwa:

W Nowym Jorku ląduje samolot z Europy. Zaniepokojeni kontrolerzy lotu nie są w stanie nawiązać z nim łączności, zasłony w oknach są zaciągnięte, a światła wyłączone. Drzwi pozostają zamknięte, a ze środka nikt nie wysiada. Władze obawiają się zagrożenia śmiercionośnym wirusem, więc na miejsce lądowania zostaje wezwana ekipa z Centrum Zwalczania i Prewencji Chorób, z Ephraimem Goodweatherem na czele. Spośród ponad dwustu pasażerów żyje tylko czworo. W samolocie-widmie nie znaleziono żadnych trujących substancji, a ofiary wyglądają jakby spały. Co mogło spowodować śmierć tylu osób? Ponadto śledczych i patologów już wkrótce zaniepokoją upiorne metamorfozy zachodzące w ciałach.

Tymczasem Nowy Jork szykuje się do niezwykłego zjawiska – na kilka minut świat pogrąży się w ciemnościach – Słońce przejdzie zaćmienie. Głodne wampiry tylko czekają, aż na miasto opadnie mroczna kurtyna…

Agonia naszego świata jest początkiem ich rządów…

Wizjonerski twórca nagrodzonego trzema Oscarami Labiryntu fauna i zdobywca nagrody im. Dashiella Hammetta puszczają w ruch diabelską maszynę, która pędzi z oszałamiającą prędkością. Przed nami pierwsza część trylogii o krwiopijcach. Niebawem zrobi się głośno o serialowej adaptacji, którą wyreżyseruje Guillermo del Toro!

 

2 comments on “Zapowiedź- „Wirus” Guillermo del Toro, Chuck Hogan

  1. Nie wiedziałam, że jest taka książka O_O.
    Oglądałam za to pilot serialu i muszę powiedzieć, że wypada całkiem nieźle.
    Prawdę powiedziawszy nie miałam pojęcia o czym jest, wiedziałam tylko, że to horror G.del Toro. Trochę rozczarowałam się, kiedy okazało się, że to chodzi o wampiry -_-. Mam już dość wszystkiego gdzie pojawiają się postaci wysysające krew. Mimo to serial z czystej ciekawości będę oglądała dalej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *