Zapowiedź- „Wierna” Veronica Roth

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

wierna2

Moda na pisanie i czytanie młodzieżówek nie wygasa. To właśnie dlatego ostatnimi czasy na naszym rynku wydawniczym jest prawdziwy wysyp tego typu książek. Jest w tym coś złego? Absolutnie! Każda książka która zachęci młodzież do czytania jest warta wydania. Zresztą ci co czytają mój blog regularnie wiedzą, że ostatnio znajduję wiele przyjemności czytając takie książki i nie ma zamiaru tego ukrywać. Lekka rozrywka i przyjemne wątki miłosne to główne atuty takich serii.

Po „Igrzyskach Śmierci” dużą popularność zyskuje seria którą rozpoczęła „Niezgodna”- powstała już nawet ekranizacja książki. Już niedługo wydana zostanie trzecia część cyklu „Wierna”.

Premiera 20.05.2014

Opis ze strony wydawnictwa:

Jeden wybór może cię zmienić.
Jeden wybór może cię zniszczyć.
Jeden wybór pokaże, kim jesteś…

Altruizm (bezinteresowność), Nieustraszoność (odwaga), Erudycja (inteligencja), Prawość (uczciwość), Serdeczność (życzliwość) – to pięć frakcji, na które podzielone było społeczeństwo zbudowane na ruinach Chicago. Każdy szesnastolatek przechodził test predyspozycji, a potem w krwawej ceremonii musiał wybrać frakcję. Ten, kto nie pasował do żadnej, zostawał uznany za bezfrakcyjnego i wykluczony.

Ten, kto łączył cechy charakteru kilku frakcji, był NIEZGODNY – i musiał być wyeliminowany…

Ale to już przeszłość. Społeczeństwo frakcyjne, w które Tris tak wierzyła, legło w gruzach – podzielone walką o władzę, naznaczone śmiercią i zdradą. Jednego tyrana zastąpił drugi. Miastem rządzą niepodzielnie bezfrakcyjni. Tris wie, że czas uciekać. Lecz jaki świat rozciąga się poza znanymi jej granicami? Może za murem będzie mogła zacząć z Tobiasem wszystko od nowa, bez trudnych kłamstw, podwójnej lojalności, bolesnych wspomnień? A może poza miastem nie ma żadnego świata…

Lecz nowa rzeczywistość jest jeszcze bardziej przerażająca. Nowe szokujące odkrycia zmieniają serca tych, których kocha. Raz jeszcze Tris musi dokonać niemożliwych wyborów – odwagi, wierności, poświęcenia i miłości. Bo tylko ona może przeszkodzić kolejnemu rozlewowi krwi…

2 comments on “Zapowiedź- „Wierna” Veronica Roth

 1. Szczerze mówiąc, nie słyszałam o tej serii. Ba! Nawet nie zaznajomiłam się z z „Igrzyskami śmierci”, mimo ich wielkiej popularności i podobno całkiem niezłej jakości. Jakoś tak wolę pozostać wspomnieniami przy czasach, kiedy się zaczytywałam w tego typu literaturze – to są moje ideały i nie chcę ich zmącić. A do ideałów oczywiście należy saga o Harrym Potterze oraz seria Ewy Nowak – myślę, że to także aspiruje to miana klasyka sprzed paru lat :)
  Jednak zgodzę się w jednym – serie dla młodzieży (te sensowne, oczywiście) są absolutnie świetną sprawą, ponieważ zachęcają młodych ludzi do sięgania po literaturę nieobowiązkową (do czego niejednokrotnie zniechęca literatura obowiązkowa ze względu na formę jej omawiania i ze względu właśnie na to, że jest obowiązkowa ;)).
  Żeby jednak nie wnieść nic w tematykę literatury młodzieżowej, jedną pozycję (mimo wszystko) mam w planach – bo klasyfikowanie jej w ten sposób wydaje mi się na wyrost. Mianowicie myślę o świeżutkich „Wszechświatach”.
  Pozdrawiam :)

  1. Każda książka ma jakieś plusy, nawet „Zmierzch” wniósł coś pozytywnego – część czytelników sięgnie również po inne książki. Młodzieżówki lubię właśnie za to, zresztą nigdy nie ukrywałam że sprawiają mi dużo frajdy po ciężkiej lekturze. Najważniejsze, że się coś czyta – nigdy nie oceniałam nikogo po gatunku który preferuje.

   Harrego Pottera kocham i kochać będę po kres wieków. Za magię którą wprowadził w moje życie i za to, że razem z nim przeżyłam jedną z najwspanialszych przygód do tej pory.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *